Co elegancki mężczyzna powinien ubrać na rozmowę kwalifikacyjną ?

Posted on 12/03/2020 7:56am

Kiedyś właściwy strój był kwestią dobrego wychowania. Nikt nie pokazał się w operze w swetrze, czy nie pojawił się na oficjalnej uroczystości w wytartych dżinsach. Jednakże od jakiegoś czasu, szczególnie w środowisku młodzieżowym obserwuje się pewne zmiany w tym temacie. Obecnie nikogo już nie zaskakuje, że na egzamin ktoś przychodzi w sandałach, a do filharmonii w T-shircie.

Umowa biznesowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Są jednak sytuacje, w których właściwy strój jest naszą wizytówką i poprzez stosowne ubranie kształtujemy swój wizerunek. Jedną z takich okoliczności jest niewątpliwie rozmowa kwalifikacyjna. Każdy, kto odbył typową rozmowę kwalifikacyjną wie, że przyszły pracodawca ocenia nie tylko nasze kwalifikacje, lecz również nasz wygląd. Stąd też to bardzo ważne żeby trafnie dobrać strój. Zwłaszcza mężczyźni mogą w tym przedmiocie mieć nieco mniejszą wiedzę, gdyż zwłaszcza w Polsce znacznie mniej dbają o swój wizerunek niż kobiety. Stąd też prezentujemy kilka rad na temat, co założyć na rozmowę kwalifikacyjną -poradnik.

Zazwyczaj stosowny zestaw to oczywiście ciemne spodnie od garnituru i elegancka koszula. Jeśli wybieramy się na rozmowę w sprawie pracy w banku, lub [agencje pracy w holandii] typowej korporacji, powinniśmy znać panujący tam dress code. Z reguły mile widziany jest garnitur w stonowanym kolorze, jasna koszula i obowiązkowo stosowny krawat. Nie zapominajmy, że strój musi być elegancki.

Zainteresowały Cię opisywane informacje? Wejdź na nowy wpis (https://cpsens.pl/seksuologia.html) a zapewne dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zafascynują.

Oprócz tego można postawić na jeden dobry akcent, na przykład schludną teczkę lub markowy zegarek.

Czego należy unikać? Przede wszystkim pastelowych garniturów, które bardziej kojarzą się z przyjęciem ślubnym niż klasyczną elegancją. Oprócz tego pstrokatych koszul. Dopuszczalne odcienie to zazwyczaj biel, a także ecru. Ponad to koszula powinna mieć długi rękaw. Pamiętajmy, że w trakcie rozmowy o pracę przeważnie przeżywamy duży stres i często się pocimy. Dlatego też warto zainwestować w koszulę z jakościowej bawełny. Można poza tym dokupić dodatkowe wkładki, które wchłaniają pot. Co istotne skarpety powinny być w kolorze garnituru, najlepiej czarne bądź granatowe i na tyle długie, by gdy usiądziemy zasłaniały łydkę. Kolejny istotny element ubioru męskiej to oczywiście buty. Standardowe rozwiązanie to skórzane obuwie w kolorze garnituru i paska o eleganckim fasonie. Warto zadbać, by sznurówki były dopasowane kolorystycznie do obuwia.Zadbany wizerunek to często decyduje o pierwszym wrażeniu w trakcie rozmowy o pracę, zwłaszcza w branży, w której obowiązuje typowy dress code. Stąd też jeśli ubiegamy się o posadę właśnie w branży biurowej, do których zaliczane są np. banki, hotele, wtedy warto zastosować się do naszych porad.

Tags: porady, rozmowa kwalifikacyjna, ubiór, dress code