Co dobrze jest wiedzieć o urządzenia salonu?

Posted on 11/03/2020 8:03am

Salon to najważniejsze miejsce w domu, gdy chodzi o wypoczynek i życie towarzyskie. To w pokoju gościnnym wypoczywasz i tutaj czasem pozwalasz sobie na niedługa drzemkę. W salonie też widzisz się ze znajomymi i prowadzisz długie rozmowy. Kiedy urządzasz przyjęcie również ma ona miejsce w salonie. Każde większe uroczystości sa świętowane w salonie. To domowe centrum rozrywki i wypoczynku.
salon
Author: Black Red White
Source: Black Red White
Jakie jednak ma to znaczenie dla aranżacji salonu? Jednym z podstawowych pytań dotyczących wyposażenia pokoju gościnnego jest to, jak dobrać kolor ścian w salonie - znajdź inspiracje. Odpowiedź na to pytanie jest ściśle związana z wymienionymi funkcjami pokoju gościnnego. Wciąż jednak pozostaje kwestia tego, jakie z tych funkcjonalności wykorzystujesz najczęściej. Odmiennie wyposażysz pokój gościnny, który jest stworzony jako miejsce rozrywki, a inaczej ten, który ma być miejscem najlepszego wypoczynku. W pierwszym przypadku dobrze jest postawić na przeciwstawne kompozycje i nieco żywsze barwy. W drugim wypadku przydadzą się przede wszystkim spokojne barwy, które ułatwią dogłębny odpoczynek a może i krótki sen.
salon
Author: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Source: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Odnoście doboru barw pokoju gościnnego dobrze jest wziąć pod uwagę również sięgniecie po biel. Czy jednakże nie jest to samobójstwo z praktycznego punktu widzenia? Niekoniecznie. Biel zwykle wzbudza takie skojarzenie, że szybko można ten kolor zabrudzić. Dotyczy to jednak głównie do ubrań. W przypadku aranżacji biały sprawdza się znakomicie, bo choćby i spore niedoskonałości może łatwo zamalować.

A jak dobrać oryginalne dodatki do salonu? Tu też duże znaczenie ma styl wykorzystania pokoju gościnnego. Jednak w każdym wypadku warto mieć na uwadze, by nie przesadzać z ilością ozdób. Zbyt dużo dekoracji obciąży nawet najbardziej przestronną aranżację.