Chryzantemy w mieszkaniu, na tarasie i w ogrodzie

Posted on 11/10/2019 7:29am

Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, zwykle kojarzona ze tęsknotą i przemijaniem. Tymczasem w Azji kwiat ten jest symbolem radości, długiego życia i dostatku. W Kraju Kwitnącej Wiśni Dzień Chryzantemy to wesołe święto, w dniu którego popija się wino zrobione z tych kwiatów. Musimy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, bowiem chryzantemy są bardzo efektowne, pogodne i energetyczne. Zastosowanie tych kwiatów jest wszechstronne. Możemy ozdabiać nimi stoły, parapety okienne, uszczęśliwiać solenizantów i tworzyć kompozycje w ogrodach.

chryzantema czerwona
Author: 10班 億載
Source: http://www.flickr.com
Chryzantema to kwiat, który może zachwycać swym pięknem w wazonie nawet 3 tygodnie. Układając bukiet zestawiajmy dwie lub trzy odmiany o kwiatach różnej wielkości, ale w dobrze współgrających ze sobą kolorach. Może to być biel i zieleń tudzież żółty i herbaciany. Pastelowy bukiet będzie lekki i świeży. Niepotrzebne są wszelakie dodatki, bo kwiaty są najważniejsze. Na zewnątrz, do jesiennych aranżacji kupujemy najczęściej odmiany o kształcie regularnej kuli, mocno obsypane kwiatami. Tarasy oraz schody do domu ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości, tworzącymi regularne kule.Dobrze jest jednak dla oryginalnego efektu wybrać inne formy, np. krzaczaste, które możemy wyeksponować w rdzawo-pomarańczowych kompozycjach z innymi gatunkami roślin atrakcyjnymi jesienią. Długi czas będą zdobiły nasze domostwa ponieważ chryzantemy gorącymi barwami ogrzewają nasze serca do pierwszych przymrozków.

chryzantemy
Author: Tanya Hart
Source: http://www.flickr.com
Z tego względu, są to najczęściej wybierane kwiaty, które stawiamy na grobach naszych bliskich (w doniczce mogą stać do 1,5 miesiąca) - chryzantemy doniczkowe.

Zweryfikuj nasz interesujący artykuł (https://damnet.pl/18-sofy), aby wysondować sporo niuansów na zajmujący Cię temat. Namawiamy i życzymy przyjemnej lektury!

Zwyczaj ten stał się już poniekąd tradycją: tydzień przed 1 listopada, można zakupić wszystkie odmiany chryzantem doniczkowych. Najlepiej jest przechowywać je na balkonie lub w ogrodzie, a na noc wstawiać kwiaty do piwnicy, lub innego nieogrzewanego pomieszczenia.Dzisiejsi ogrodnicy potrafią wywołać proces kwitnienia chryzantem w dowolnym czasie stosując dodatkowe zbiegi, np.

Poznaj adres tego serwisu (http://www.agrotal.pl/ROUNDUP-POWERMAX-720-10KG-p356) - właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy nowe posty na interesujący Cię temat. Wejdź w ten link - warto!

wydłużając lub skracając dzień. Dzięki temu możemy podziwiać urodę tych pięknych kwiatów przez cały rok, nie tylko jesienią - sprawdź ofertę.

Tags: kwiaty, Chryzantema, bukiet