By praca w kuchni sprawiała radość

Posted on 10/01/2021 8:00am

Zwykło się mówić, iż kuchnia jest sercem domu. Rzeczywiście, na tej przestrzeni najczęściej koncentruje się pozytywna energia, ciepło, woń aromatów i serdeczna atmosfera.
Idealna kuchnia powinna zachwycać , ale najważniejsze by była funkcjonalna.
Kuchnia otwarta na salon
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com


Ważną rolę odgrywa dobre światło, w związku z tym tak ważny jest odpowiedni projekt instalacji. Często jeden żyrandol wiszący pośrodku sufitu nie wystarczy, lecz niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni pomogą przy pracy. Dodatkowo dobrze jest lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem lub wyspą w kuchni. To osobne strefy, które wymagają szczególnego oświetlenia.
Należy zadbać, aby lampy kuchenne były zawieszone w miarę nisko – wówczas nie doznamy efektu oślepienia.Wiszące, metalowe, z drewna lub plecione jak kosze. W sieci odnajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, które doskonale sprawdzą się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych kuchniach. Sklepy zapewniają fachową pomoc w kwestii oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów.

Kuchnia to również meble, które najwyraźniej określają jej styl. Które wybrać?

=
Source: Apdmarket.pl
Kuchnia utrzymana w sielskim stylu to klimat ciepły i przytulny. Dominują w niej dębowe szafki, jako materiał naturalny oraz przedmioty, które są związane z rodziną. W takim wnętrzu nawet czas wolniej płynie i na pewno poświęcimy chwilę na spróbowanie przysmaków domowej kuchni. Jeśli jednak preferujemy bardziej nowoczesne rozwiązania, czujemy się przytłoczeni ilością dodatków, wybierzmy meble w jak najprostszej formie. Kuchnia w tym stylu wydaje się większa więc jest to dobre rozwiązanie dla małych rozmiarów pomieszczeń.

A może spodoba nam się cały czas cieszący się popularnością eklektyzm|połączymy oba te trendy? Dlaczego by nie zrobić ze starego kredensu - połączonego z prostotą szafek kuchennych – oryginalną ozdobę naszej kuchni.

Miłośnikom sprawdzonej informacji zalecam ten artykuł (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/stoliki/), ponieważ nie dosyć, że mówi on o zbliżonej problematyce, to wykonuje to też w niezwykle ekscytujący sposób. Kliknij i zobacz!

Dodatkowo oświetlony sprawi, że pomieszczenie będzie piękne i stylowe.

Tags: oświetlenie, kuchnia, lampki