Łazienka stanowi kameralne i niezwykle intymne serce domu

Posted on 03/07/2018 5:15pm

Łazienka bardzo często jest postrzegana jako ulubione miejsce w domu. Istnieje ku temu sporo powodów. To w łazience, po męczącym dniu, możemy doznać prawdziwego wytchnienia. Kuchnia jest sercem domu, salon towarzyską oazą, w sypialni spędzamy jedną trzecią swojego życia, natomiast łazienka - to bez wątpienia najbardziej intymne pomieszczenie i prawdziwe królestwo relaksu. Jak tu nie kochać łazienki? Długa, odprężająca kąpiel w wannie najczęściej działa cuda. Czy to nie oznacza przypadkiem, że łazienka z prysznicem to błąd? Czy mniejsze pomieszczenia, w których wanna po prostu za nic w świecie by się nie zmieściła stanowią gorszą kategorię? Oczywiście, że nie.


łazienka z prysznicem
Author: Plage Vinilos y Adhesivos
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach również łazienka (kliknij i sprawdź koniecznie) z prysznicem może skutecznie spełniać funkcję małego domowego Wellness. Jednakże, na co zwracają uwagę specjaliści od designu, organizowanie łazienki bywa przeważnie procesem wielofazowym. Oprócz indywidualnych potrzeb musi także zawierać istotne elementy, związane bezpośrednio ze swoim kluczowym zadaniem. Czy zdecydujemy się na wannę, czy też będzie to łazienka z prysznicem - decyzja zależy zwykle od kilku czynników. Zdolności przestrzenne, liczba domowników, ich upodobania, styl życia, obecność dzieci, i wiele innych, często odpowiadają za to, jaki projekt ostatecznie wybierzemy.

Rzesza ludzi decyduje się na natrysk nie przemyślawszy uprzednio tej decyzji. Z upływem czasu wychodzi na to, że łazienka (dobra stron) z prysznicem wcale nie była koniecznością. Należy jednak wykazać ostrożność, żeby nie zachwiać estetyki i symetrii tego ważnego miejsca w domu. Ze względu na to, w mniejszych pomieszczeniach lepiej nie stosować masywnych urządzeń sanitarnych oraz płytek o dużych rozmiarach. Jeżeli jednak już się na to decydujemy, wiele może zmienić dobór odpowiedniego światła. Na rynku jest cała gama innowacyjnych produktów, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń oraz nie kolidują z możliwością swobodnego poruszania się po łazience. Nawet najmniejszą łazienkę można przekształcić w bardzo komfortową.


Jeśli chodzi o konieczność zdecydowania się - wanna bądź prysznic, trzeba postawić sobie pytanie, czy nie ma możliwości pogodzić tych dwóch elementów. Możliwości jest wiele. Łazienka z prysznicem bynajmniej nie zaprzepaszcza szansy na posiadanie wanny. Aczkolwiek, jeżeli obawiamy się o utratę przestrzeni, możemy zastosować odpowiedni zasłonkę. W takiej sytuacji, w dowolnej chwili wanna będzie mogła być przekształcana w natrysk. Wybór jest uzależniony głównie od indywidualnych przyzwyczajeń oraz preferencji domowników.

Tags: Wanna, natrysk, łazienka, elementy