Żaluzje występują w różnorakich modelach

Posted on 15/03/2019 6:55am

W większości okien znajduje się coś co chroni wnętrze przed słońcem

W ciągu dnia firanki chronią nasze wnętrze przed osobami z zewnątrz oraz posiadamy świadomość, że nikt nie widzi co robimy w konkretnym pokoju. Mimo wszystko jeżeli świeci słońce, lub przychodzi noc, kiedy powinniśmy zapalić światło, to same firany nie dają takiej ochrony jak byśmy chcieli.
żaluzje
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Dlatego właśnie ludzie od zawsze poszukują odpowiednich rozwiązań, które zezwolą im na zasłonięcie okna, tak by nic nie dało się zobaczyć. Kilkadziesiąt lat temu modne okazały się przeróżnego typu zasłony, jedne lekkie oraz prześwitujące, inne masywne i ciężkie, że nic nie było zza nich widać. Mimo wszystko przesuwanie ich z boku na środek i z powrotem sprawiało dużo hałasu, a nie zawsze dało się je tak zrobić, by całkowicie nic nie było przez nie widać, poza tym nawet minimalny ruch sprawiał, że się odginały oraz wszystko odkrywały. Przez to ludzie nie przestawali szukać czegoś lepszego.

Co chwilę proponowane okazywały się inne żaluzjeSkoro nie zasłony, to ludzie doszli do zdania, że trzeba czegoś, co będzie zakrywało tylko szybę i tak pojawiły się żaluzje harmonijkowe, które przeważnie okazywały się metalowe i które wkładało się między dwie szyby. Niestety posiadały one taką niedogodność, że nawet jeżeli zostały odsłonięte, to i tak było je widać w oknie, gdyż nie dało się ich podnieść do góry. Potem do wyboru posiadaliśmy jeszcze taką żaluzję papierową, którą już się podnosiło i tworzyła harmonijkę, ale co istotniejsze z upływem czasu była udoskonalona oraz można było ją unieść tak, że zasłonięta była tylko górna część okna, albo tak spuścić, że zasłonięty był dół, a góra nie zasłonięta. Pojawiły się później rolety materiałowe, które zakłada się na wewnętrzną część okna i spuszcza się na całej długości, a również takie zakładane na zewnątrz zrobione z PCV, które wspaniale izolują nas od świata. Z upływem czasu pojawiły się również takie żaluzje, które mają szansę zostać wykorzystane jako firanki, a jeśli ktoś pragnie czegoś więcej, to może wybrać takie zrobione z bambusa, wszystko to po to, by ludzie mogli osłaniać okna w taki sposób jak im naprawdę to odpowiada.


Możemy tu wybierać w różnorakich opcjach

Warto się namyślić, który typ żaluzji będzie dla nas tym właściwym. Jeśli chcemy znać różnice pomiędzy nimi, to warto udać się do producenta oraz tam na miejscu sprawdzić, jak każde z nich są kierowane i jaki rezultat zaoferują po zasłonięciu oraz odsłonięciu, tylko wtedy będziemy mogli naprawdę zaznaczyć, które z nich najbardziej nam pasują.

Tags: PCV, okna, ludzie, firanki, noc